Yangın Sonrası Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Yangınlar hem insanlara hem de binalara ölümcül anlamda zarar verebilecek afetlerdir. Bu zararlar yangın sırasında oluşabilirken aynı zamanda yangın sonrasında da oluşabilmektedir. Yangın sonrasında meydana gelen zehirli kalıntılar titiz bir şekilde temizlenmediği takdirde ciddi sağlık sorunları yaşanabilir ve aynı zamanda binanın da zarar görmesine neden olunabilir. Bu nedenle yangın sonrası temizlik için tavsiyemiz mutlaka profesyonel hizmet almanız gerektiğidir.

Yangından Sonra Temizlik Nasıl Yapılmalı?

Yangın sonrası yapılan temizlikler kaba temizlik ve ince temizlik olarak ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle yangından kalan kaba pislik kaba temizlik işlemi ile uzaklaştırılır. İnce temizlik sırasında da insanlara ya da binalara zarar verebilecek olan zehirli atıkların tamamen yok olması adına titiz bir şekilde her yer temizlenir ve bu şekilde yangının izleri tam anlamı ile silinir.

yangından sonra temizlikYangın sonrası temizlik tavsiyeleri kapsamında tüm bu adımlar sırasıyla izlenmekte ve profesyonel çalışanlar tarafından gerçekleşen bu hizmetler yangının zarar verici etkilerini bir bir yok etmektedir. Elbette tüm işlemler usulüne uygun yapılmaktadır. Çalışanların temizlik sırasında yangının etkilerinden zarar görmemesi adına koruyucu maske ve kıyafetler kullanılmaktadır. Binanın her yeri eski haline dönene kadar da temizlik işlemleri devam etmektedir.

Bunun yanı sıra yangından sonra temizlik yapmadan önce ilk olarak binanın hava alması sağlanmaktadır. Deforme olan eşyalar ve diğer pislikler de bu sırada alandan uzaklaştırılmaktadır. Sonrasında antibakteriyel kimyasallar kullanılarak temizlik işlemi başlatılmakta ve bu şekilde yangının zehirli etkilerinden en kolay ve en hızlı şekilde kurtulmaktadır. Günümüzde tüm bu işlemleri profesyonel bir şekilde yapacak pek çok temizlik firması mevcuttur.

Yangın sonrası temizlik hizmeti veren pek çok firma olsa da en iyi hizmeti sağlayanları seçmek hayati önem ifade etmektedir. Bu hususta Antalya şehrinde yıllardır hizmet sağlayan Marina Temizlik bahsettiğimiz tüm temizlik adımlarını tecrübeli ve profesyonel ekipleri ile gerçekleştirerek yangının izlerini tamamen yok etmektedir. Yangından etkilenen insanlar için sağlıklı ve hijyenik alanlar yaratan firmamız kaliteli hizmetlerini kaliteli ve etkili temizlik ürünleri ile desteklemektedir. Sizler de hemen firmamız ile iletişime geçerek yangın sonrası temizlik hizmeti ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *